فرآیندکاوی چیست؟

فرآیندکاوی چه چیزی نیست؟

در این مقاله که در چند قسمت ارائه خواهد شد، به تشریح فرآیندکاوی و تفاوت آن با برخی ابزارهای حوزه تحلیل و بررسی فرآیندها و داده‌‌های موجود در سازمان‌ها پرداخته خواهد شد. در مقاله حاضر تفاوت میان فرآیندکاوی و عملکرد آن با هوش تجاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

علاوه بر درک موارد معمول استفاده فرآیندکاوی، مهم است که بدانید فرآیندکاوی چه چیزهایی نیست. با تعریف مرزهای مشخص، ابهامات مفهوم فرآیندکاوی کمتر خواهد شد و شما قادر خواهید بود که تفاوت‎های فرآیندکاوی با رویکردهای موجود را به دیگران توضیح دهید. این کار در عوض به شما کمک خواهد کرد تا انتظارات خود را درمورد قابلیت‎های فرآیندکاوی مدیریت کنید.

فرآیندکاوی یک ابزار تجزیه و تحلیل است، در حالی که داشبوردهای BI برای نظارت و گزارش هستند. این‎ها موارد متفاوتی از استفاده هستند. تجزیه و تحلیل‎های فرآیندکاوی “می‎تواند” یک شاخص کلیدی عملکردی جدید ایجاد کند که باید تحت نظارت باشد، اما همچنین می‎تواند منجر به یک “تغییر” در فرآیند شود.

در یک داشبورد یا محیط گزارشدهی، شما بر روی تعداد محدودی از مشخصه‎هایی تمرکز می‎کنید که می‎خواهید روزانه مشاهده کنید. این همان چیزی است که معنای “کلید” در شاخص کلیدی عملکرد را می‎دهد. ایده این است که چند متریک مهم و متداول جمع آوری شده وجود دارد که نشان دهد آیا فرآیندتان به شیوه مورد انتظار کار می‎کند یا خیر. در مقابل، با فرآیندکاوی به عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل، شما فرآیند را از جهات مختلف بسیاری رصد می‎کنید. هدف این است که ابتدا فرآیند را از نظر جزئیات درک کنید.

فرآیندکاوی اغلب در جلسات کارگاه تعاملی مورد استفاده قرار میگیرد، جاییکه شما داده را همراه با یک متخصص فرآیند تجزیه و تحلیل میکنید. متخصص فرآیند میتواند مواردی را که ممکن است یادتان برود، ذکر کند و شما بلافاصله میتوانید برای هر گونه سؤالی که همان زمان و یا بعداً مطرح میکنید پاسخ خود را دریافت کنید. با استفاده از یک ابزار داشبورد، نمیتوانید چنین جلسات تجزیه و تحلیل تعاملی داشته باشید، اما این نیز هدف آنها نیست. هدف آنها در واقع نظارت است، نه تجزیه و تحلیل. بهتر است که ابزارهای فرآیندکاوی و داشبوردهای BI جداگانه نگهداری شوند، به این دلیل که الگوهای مختلفی را دنبال میکنند و اهداف متفاوتی را به پایان میرسانند. این بدان معنی است که به طور معمول بخش BI حتماً نباید مسئولیت نوآوریهای فرآیندکاوی را در شرکت شما داشته باشد (برخلاف نقش فعال آنها در حمایت از پروژههای تجزیه و تحلیل فرآیند در شرکت)، زیرا فرآیندکاوی پروژه IT است و تفاوت بسیاری با تنظیم داشبورد و گزارش مطابق با الزامات واحدهای کسب و کار دارد. این یعنی فرآیندکاوی جایگزین ابزارهای داشبورد موجود در اغلب شرکتها نخواهد بود.

ابزارهای فرآیندکاوی و داشبوردهای BI مکمل یکدیگر هستند و سناریوهای زیادی وجود دارد که می توانند با هم استفاده شوند. به عنوان مثال، اگر قصد راهاندازی یک محیط نظارتی جدید را دارید، فرآیندکاوی میتواند ورودی ارزشمندی را در مورد اینکه کدام KPI ها باید در آینده بررسی شوند و نقاط اندازه گیری باید در کجای داده قرار داده شود، ارائه دهد. یا اگر شما در حال حاضر یک ابزار BI دارید، ممکن است خود را در وضعیتی ببینید که برخی از KPI ها خارج از حد مجاز هستند. برای شناسایی علت اصلی این مشکل، شما اغلب باید به مرحله فرآیند بروید. یک تجزیه و تحلیل فرآیندکاوی می‎تواند به شما کمک کند تا فرآیند را در جزئیات بیشتر بررسی کرده و بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

 

تهیه و تنظیم: سیما قربانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

zahrarahel

zahrarahel

مطالب مرتبط

ورود به سایت