چکیده متن
BPM یک رویکرد پایین به بالاست همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، ابتدا کار را با طراحی سطح بالای مدل فرآیند شروع می‌کنیم. سپس سیستمی جهت مدیریت و کنترل فرآیند به وجود می‌آوریم و در نهایت این سیستم کارکنان را با دیگر منابع سازمان هماهنگ می‌کند. فرآیند کاوی، فرآیندها را به صورت پایین به [...]
اشتراک گذاری

آیا process mining همان BPM است؟


BPM یک رویکرد پایین به بالاست همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، ابتدا کار را با طراحی سطح بالای مدل فرآیند شروع می‌کنیم. سپس سیستمی جهت مدیریت و کنترل فرآیند به وجود می‌آوریم و در نهایت این سیستم کارکنان را با دیگر منابع سازمان هماهنگ می‌کند.

مراحل اجرای مدیریت فرآیندهای کسب و کار
مراحل انجام فرآیندکاور

فرآیند کاوی، فرآیندها را به صورت پایین به بالا تجزیه و تحلیل می‌نماید. شما نیازی به مدل فرآیند ندارید تا آن را تحلیل کنید بلکه فرآیند کاوی از داده‌های تاریخی موجود در سیستم‌های IT استفاده می‌نماید. سیستم IT  شما تمام مراحل اجرای فرآیند را ثبت می کند. با استفاده از فرآیند کاوی شما یک مدل فرآیندی بر اساس داده‌های ثبت شده خواهید داشت. در این مسیر شما به صورت خودکار به فرآیند واقعی و قوانین واقعی کسب و کار خودتان دست پیدا خواهید کرد. در واقع می‌توان گفت که Process mining همان BPM وارونه شده است.

منبع: Fluxicon

مترجم: عباس بیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *