چکیده متن

تحول واقعا بدون مشارکت فعال افراد درگیر در کسب و کار اتفاق نمی‌افتد. برای موفقیت، شما نیاز به درکی مشترک دارید از اینکه چرا سازمان‌تان نیاز به تغییر دارد، دقیقا چه چیزی در این تحول درگیر است و به طور خلاصه چیزی در آن که افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد چیست؟ این ممکن است […]

اشتراک گذاری

۵ نکته برتر برای تحولی موفق در کسب و کار


تحول واقعا بدون مشارکت فعال افراد درگیر در کسب و کار اتفاق نمی‌افتد. برای موفقیت، شما نیاز به درکی مشترک دارید از اینکه چرا سازمان‌تان نیاز به تغییر دارد، دقیقا چه چیزی در این تحول درگیر است و به طور خلاصه چیزی در آن که افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد چیست؟

این ممکن است مانند سفارشی طولانی به نظر برسد، اما در مطلب پنج راه برای دستیابی به آنچه شما نیاز دارید ذکر شده است.

 

تحول واقعا بدون مشارکت فعال افراد درگیر در کسب و کار اتفاق نمی‌افتد. برای موفقیت، شما نیاز به درکی مشترک دارید از اینکه چرا سازمان‌تان نیاز به تغییر دارد، دقیقا چه چیزی در این تحول درگیر است و به طور خلاصه چیزی در آن که افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد چیست؟ این ممکن است مانند سفارشی طولانی به نظر برسد، اما ۵ راه برای دستیابی به آنچه لازم دارید اینجاست:

 

۱- آموزش دهید (Educate):

چه مشکلی را سعی دارید حل کنید؟ چرا؟ آیا این مهم‌ترین مساله مربوط به کسب و کار شماست؟ اگر داده‌ای برای پاسخ به این سؤال‌ها ندارید، بهتر است ابتدا توجهی به کسب‌وکار خود داشته باشید و جواب این سوالات را بیابید. تحقیق کنید و با عدد و رقم نتیجه را  ارزیابی کنید؛ قبل از این که یک استراتژی توسعه دهید که بر روی احساسات و سیاست‌ها بنا شده باشد تا بیشتر برای کسب و کارتان مناسب باشد.

۲-اطلاعات خود را منتقل کنید (Communicate):

هنگامی که تیم مدیریت خود را آموزش دادید، یافته‌های خود را برای نیروی کار و سایر ذینفعان مربوطه ارائه دهید. برای جلوگیری از سردرگمی یا بی اعتمادی ‌آن‌ها، لازم است که بی‌آلایش، دقیق و سازگار باشید. اگر افراد دلیل حرکت شما به سمت یک هدف را متوجه نشوند، احتمال این بیشتر می‌شود که نقش خود را در این فرایند مشاهده نکنند، و مایل به مشارکت در چیزهایی شوند که باعث ناراحتی یا اختلال در خودشان شود.

۳-افراد را مشغول کنید (Engage):

وقتی افراد احساس کنند که نیازهای‌شان درنظر گرفته می‌شود، احتمال بیشتری وجود دارد که به سریع‌ترین و سلیس‌ترین راه ممکن در ایجاد تحول مدنظر مشارکت کنند. نه فقط بخاطر عملکرد کسب‌وکار بلکه برای ایجاد محیط کاری مورد انتظار و بهبودهای سلامت سازمانی، با تمامی افراد سازمان ارتباط برقرار کنید. به کارشناسان داخلی خود گوش دهید و چارچوبی کاری برقرار کنید که اجازه‌ی خلاقیت در آن وجود داشته باشد، به این ترتیب افراد در مورد نقش خود را در شکل دادن به تغییر هیجان زده خواهند بود. سلامت کارکنان، رضایت مشتری را تقویت می‌کند و این در نهایت موفقیت سازمان شما را به همراه دارد.

۴-به جلو برانید (Drive):

برای کاهش ناآرامی‌های احتمالی، برای پاسخویی به سوالات و نگرانی‌های مضاعف در همان لحظه‌ای که مطرح می‌شوند، به اندازه کافی آماده شوید. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما فقط به خوبی منتقل نشده، بلکه به خوبی هماهنگ نیز شده است. وقتی شما دیدگاهی واضح و استوار داشته باشید و همچنین برای ارائه‌ی به روز رسانی‌ و پیشرفت‌های منظم، اعتماد به نفس کافی داشته باشید، ذینفعان نیز اعتماد پیدا خواهند کرد، به این که شما می‌دانید چه چیزی لازم است تا همه افراد را به جایی که به آن نیاز دارند هدایت شوند.

۵-حمایت کنید (Support):

هرگز به نوآوری‌ تحول خود به عنوان “تصمیمی که گرفتید و تمام شد” نگاه نکنید. تغییر به واسطۀ اصلی‌ترین ماهیت خود پویا است؛ بنابراین شما بر بهبودها نظارت کنید تا مطمئن شوید که در واقع نیازهای کسب‌و‌کار، کارمندان و مشتریان شما را برآورده می‌کنند. در منابع و آموزش‌هایی که نیاز دارید حتماً سرمایه‌گذاری کنید، قدم‌های کوچک و بزرگ بردارید و همه آن‌ها را جشن بگیرید و آنچه برای پایداری انجام داده‌اید را بازبینی کنید.

 

لازمه تمام این موارد این است که بدانید چه اتفاقی در سازمان‌تان دارد می‌افتد، نه اتفاقاتی که “فرض می‌کنید” رخ می‌دهند!! تنها با بینش درستی که از طریق تکنولوژی فرآیندکاوی حاصل شده است، می‌توانید محدودیت‌ها را از بین ببرید، برای رسیدن به اهداف همکاری کنید و تحول سازمان خود به سمت کسب و کاری موفق در آینده را جشن بگیرید.

 

همانطور که چارلز داروین یک بار نوشت: چیزی که زنده می‌ماند، قوی‌ترین گونه‌ نیست، هوشمندترین هم نیست؛ چیزی که زنده می‌ماند “سازگار ترین برای تغییر است.

 

ترجمه و تنظیم: نگین مداح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *