بررسی ۳۳ نتیجه حاصل از فرآیندکاوی در مطالعات موردی و پروژه ها

بررسی 33 نتیجه حاصل از فرایندکاوی در مطالعات موردی و پروژه ها

ما می‌­توانیم از تکنولوژ‌ی‌­های جدید با بررسی کاربرد آن در دنیای واقعی بهتر بهره گیریم. به همین دلیل است که مطالعات موردی مربوط به فرآیندکاوی را از منابع مختلف گردآوری کرده‌­ایم. وقتی آن­ها را مرور می‌کنیم، در می‌یابیم که چگونه شفافیت حاصل از فرآیندکاوی می­‌تواند کسب و کارهای مختلف را بهبود بخشد. این مقاله قصد دارد نتایج و زمینه­‌های استفاده از فرآیندکاوی را در خلاصه­‌ای از مطالعات موردی بیان کند.

نتایج عمومی حاصل از پروژه­‌های فرآیندکاوی چیست؟

پس از استخراج و دستیابی به فرآیندهای مربوطه، بسیاری از شرکت­‌ها شفافیت­‌هایی اساسی در مورد کسب و کار خود کسب کردند که به آن­‌ها کمک کرد تا تجزیه و تحلیل بهتر فرآیند و آماده­‌سازی برنامه‌­های عملیاتی را انجام دهند. در انتها، شرکت­‌ها برای بهبود فرآیند خود به نتایج مختلفی رسیدند. ۳ نتیجه برتر حاصله به شرح زیر است:

۱- تصمیم­گیری مبتنی بر داده­‌ها:

مزیت اساسی در فرآیندکاوی داده­‌محوری است. در حین استخراج فرآیندها، نرم­‌افزار همیشه از داده­‌های واقعی استفاده می­‌کند. این امر باعث می­شود خروجی­‌های حاصل از ابزار فرآیندکاوی واقعی باشد. در نتیجه، شرکت­‌ها می­توانند فرآیندهای خود را با اطمینان تشخیص دهند و با داده­‌های واقعی نه نظرات شخصی یا حدسیات به جلو حرکت کنند.

۲- کاهش هزینه‌­ها:

یک مورد که معمولاً شرکت­‌ها سعی در هدف­‌گذاری در آن دارند کاهش هزینه­‌ها و دستیابی به سود بالاتر است. با تجزیه و تحلیل وقایع و رخدادها، فرآیندکاوی می­‌تواند مدت زمان هر مرحله از روند، هزینه­‌های آن و راه­‌های بهبود آن را به یک شرکت نشان دهد. شرکت­‌ها می­توانند از هزینه­‌های غیرضروری مطلع و اقدامات لازم را برای کاهش آن­ها انجام دهند.

به عنوان مثال: Vodafone با استفاده از روش­‌های فرآیندکاوی، دریافتند که آن­ها نیازمند بهره­‌گیری بیشتر از سیستم اتوماسیون جهت انجام معاملات هستند و تصمیم گرفتند تا روی این مسأله تمرکز کنند. Vodafone از زمان استفاده از اتوماسیون رباتیک فرآیندها (RPA) برای بهبود روند سفارش خود، هزینه­‌های مربوط به سفارش را از ۳٫۲۲ دلار به ۲٫۸۵ دلار کاهش داده است.

۳- شناسایی گلوگاه­‌ها:

در بعضی مقاطع ممکن است فرآیندها چندین مرحله داشته­ باشند که زمان­بر باشند و باعث کند شدن فرآیندها ­شوند. این مساله بهره­‌وری را کاهش می­‌دهد؛ زیرا باعث عدم کارکرد صحیح مراحل دیگر می­‌شود. شرکت­‌ها می­‌توانند آن مراحل را شناسایی کرده و نسبت به کاهش و بهینه‌­سازی آن­ها اقدام کنند.

به عنوان مثال، IG Websoftware پس از دستیابی به روند تخصیص مسکن خود، سه گلوگاه اصلی را کشف کرد. این شرکت قصد داشت این گلوگاه­‌ها را از بین ببرد و با اتوماسیون کردن سیستم ارائه دیجیتال خود ، کل فرآیند خود را دوباره­‌سازی کند. آن­‌ها با این اقدام، زمان خود را در ۶ ماه اول ۴۰۰۰ روز کاهش دادند.

فرآیندهای معمول جهت استخراج کدامند؟

شرکت­‌ها فرآیندهای مختلف را استخراج می­‌کنند تا درک کنند که فرآیندهای واقعی آن­ها چگونه به نظر می­‌رسد و راه­‌هایی برای بهبود عملکرد آن­ها پیدا کنند. این فرآیندها معمولاً مواردی هستند که شرکت با بهبود آن­ها می­‌تواند سطح اتوماسیون خود را افزایش دهد. فرآیندهای معمول که از مطالعات موردی مشاهده کرده­‌ایم عبارتند از:

تدارکات تا پرداخت

سفارش­‌دهی تا دریافت

لجستیک

مدیریت کیفیت

دارایی

 در شکل‌های زیر می­‌توانید لیست گسترده­‌ای از مطالعات موردی در این زمینه را که از منابع مختلف جمع‌­آوری کرده­‌ایم ، مشاهده کنید.

اسراء آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ورود به سایت