چکیده متن
BPMN مخفف زبان نمادین مدلسازی مدیریت فرآیندهای کسب و کار (Business Process Modeling Notation) است. این زبان، بسیار شبیه به مفاهیمی نظیر فلوچارت است که از سال 1980 رواج یافته است. هدف BPMN همانند فلوچارت این است که به افراد اجازه دهد که فرآیند را طوری به صورت مصور در آورند که برای تمام ذی‌نفعان [...]
اشتراک گذاری

دانلود کتاب BPMN 2.0 for beginners


BPMN مخفف زبان نمادین مدلسازی مدیریت فرآیندهای کسب و کار (Business Process Modeling Notation) است. این زبان، بسیار شبیه به مفاهیمی نظیر فلوچارت است که از سال ۱۹۸۰ رواج یافته است. هدف BPMN همانند فلوچارت این است که به افراد اجازه دهد که فرآیند را طوری به صورت مصور در آورند که برای تمام ذی‌نفعان قابل فهم باشد. BPMN یک زبان بوده و مانند تمام زبان‌ها با هدف ساده‌سازی ارتباطات ایجاد شده است. این زبان برای ساده‌سازی ارتباطات و فهم فرآیندهای کسب و کار ایجاد شده است.

N به معنی notation است. این notation گرافیکی شامل شکل‌های معینی است که هر کدام نشان دهنده فعالیت‌ها، جریان‌ها یا رفتارهای فرآیند هستند. از سال ۲۰۰۴ که OMG اولین نسخه از BPMN را منتشر کرد، شکل‌های گرافیکی بخشی از آن بوده است.

BPMN یک نرم افزار نیست و کسی مالک آن نیست. اما توسط OMG (Object Management Group) به عنوان یک notation استاندارد توسعه یافته تا توسط تحلیلگران کسب و کار، توسعه دهندگان فنی و مدیران پروژه قابل فهم باشد.

در ادامه می‌توانید کتاب BPMN 2.0 for Beginners را که توسط شرکت Process Maker تهیه شده است، دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *