چکیده متن

چکیده
بسیاری از تغییرات در فرآیندها، تغییراتی کوچک بوده و نیاز کمتری به تغییر در منابع دارند اما تاثیرات بسیاری بر عملکرد و نتایج فرآیند دارد. در این مقاله بخشی از اقداماتی که جهت بهبود فرآیند به اجرا در می‌آید را عنوان خواهیم نمود.

اشتراک گذاری

اقدامات لازم جهت بهبود فرآیند


با توجه به میزان پیچیدگی و محدوده‌ی فرآیند جدید شما، منابع مورد نیاز شما متغیر خواهند بود. بطور مثال، تغییر در فرآیند ممکن است به منابع زیر نیاز داشته باشد:

تغییر در نقش‌های کاری و یا ایجاد نقش‌های کاری جدید:

در بسیاری از پروژه‌های بهبود فرآیندها، ممکن است شما تصمیم بگیرید تا از مشاوران و افراد دیگری برای اجرای فرآیندهای بازطراحی شده استفاده نمایید. ضمنا ممکن است مسئولیت‌های یکی از کارمندان را تغییر داده تا او بتواند بخشی از کارهای تعریف شده در فرآیند جدید را انجام دهد. علاوه بر این، ممکن است بطور کلی به استخدام نیروی جدیدی برای انجام بخشی از کارهای موجود در فرآیند جدید بپردازید. بطور مثال، یک تیم بهبود فرآیندها در شرکت سِیلزکو تصمیم گرفت تا فرآیند فروش را به فرآیند فروشی هدفمندتر تبدیل نماید. برای این منظور لازم است تا کارمندان بخش فروش را به مناطق کوچک‌تری تخصیص دهد. این بدین معنی است که سازمان نیاز دارد تعدادی کارمند بخش فروش را به استخدام خود در بیاورد.

تجهیزات یا فناوری‌های جدید:

        پیاده‌سازی برخی از تغییرات در فرآیندها نیازمند تجهیزات و فناوری‌های جدید می‌باشد. بطور مثال، شرکت نیوبرند تصمیم گرفت تا جهت افزایش کارایی فرآیند طراحی محصول، طراحان بتوانند به سادگی فایل‌های الکترونیکی خود را با بازاریابان به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، طراحان باید بتوانند طرح‌های خود را با سرعت بیشتری نسبت به گذشته چاپ نمایند. برای پیاده‌سازی این تغییرات در فرآیند، نیوبرند تصمیم به خرید نرم‌افزارهای گرافیکی و تجهیزات چاپ گرفته است.

فضاهای جدید برای استقرار تجهیزات و فناوری‌های جدید و یا استقرار نیروی انسانی تازه به خدمت گرفته شده:

بطور مثال، تیم بهبود فرآیندها در نیوبرند به این نتیجه رسیدند که شرکت باید در واحد طراحی فضایی را به استقرار چاپگر جدید تخصیص دهد.

پشتیبانی مختصصان فناوری اطلاعات:

بطور مثال، روش جدید تقسیم‌بندی بازار در شرکت بیگکو نیازمند اضافه شدن ماژول مدیریت ارتباط با مشتریان به پایگاه داده‌ی فعلی مشتریان سازمان می‌باشد. چندین متخصص فناوری اطلاعات شرکت بیگکو باید تأیید نمایند که نرم‌افزار جدید مدیریت ارتباط با مشتریان با پایگاه داده‌ی فعلی مشتریان یکپارچه می‌باشد.

آموزش:

بطور مثال، زمانیکه سامانه‌ی جدید مدیریت ارتباط با مشتریان در بیگکو پیاده‌سازی گردد، شرکت می‌بایست بازاریابان و کارکنان بخش خدمات مشتریان را جهت بکارگیری سامانه‌ی جدید آموزش دهد.

مسئولیتهای مدیریتی و شاخصهای جدید:

یک فرآیند جدید معمولا مسئولیت‌های جدیدی بوجود می‌آورد که باید در مجموعه‌ی فعالیت‌های مدیریتی گنجانده گردد. بطور مثال، مدیر واحدی که درگیر در یک فرآیند بازطراحی شده است، ممکن است بخواهد تا کارکنان واحد خود را بر طبق شاخص‌های عملکردی مبتنی بر فرآیند بازطراحی شده، ارزیابی نماید.

مسئولیتهای مدیریتی و شاخصهای جدید:

یک فرآیند جدید معمولا مسئولیت‌های جدیدی بوجود می‌آورد که باید در مجموعه‌ی فعالیت‌های مدیریتی گنجانده گردد. بطور مثال، مدیر واحدی که درگیر در یک فرآیند بازطراحی شده است، ممکن است بخواهد تا کارکنان واحد خود را بر طبق شاخص‌های عملکردی مبتنی بر فرآیند بازطراحی شده، ارزیابی نماید.

البته بسیاری از تغییرات در فرآیندها، تغییراتی کوچک بوده و نیاز کمتری به تغییر در منابع دارند. بطور مثال، تیم بهبود فرآیند، برای پیاده‌سازی فرآیند بازطراحی شده‌ی افتتاح حساب، نیاز دارد که متخصصان واحد منابع انسانی شرح وظایف جایگاه سازمانی جدید “مسئول هماهنگی امور وام” تدوین نمایند. ضمنا ممکن است نیاز باشد که متخصصین واحد فناوری اطلاعات کمک نمایند تا کارشناسان واحد وام با استفاده از ابزارهای درست، به ورود درست اطلاعات بپردازند.

ترجمه  و تنظیم : سیما قربانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *