چکیده متن

یک سازمان برای موفق شدن و موفق ماندن به بهبود مستمر فرآیندهای کسب‌وکار نیازمند است. عدم انجام این کار احتمالا منجر به هزینه‌های بالاتر، درآمد پایین‌تر، کارکنان با انگیزه کمتر و رضایتمندی کمتر مشتریان خواهد شد. مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند بطور عملیاتی همه‌ی جنبه‌های کسب‌‌وکار را بهینه […]

اشتراک گذاری

چرا همه‌ی سازمان‌ها به BPM نیاز دارند؟


یک سازمان برای موفق شدن و موفق ماندن به بهبود مستمر فرآیندهای کسب‌وکار نیازمند است. عدم انجام این کار احتمالا منجر به هزینه‌های بالاتر، درآمد پایین‌تر، کارکنان با انگیزه کمتر و رضایتمندی کمتر مشتریان خواهد شد. مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند بطور عملیاتی همه‌ی جنبه‌های کسب‌‌وکار را بهینه کند.

درهر سازمان فرآیندهای کسب ‌و کار برای دستیابی به اهداف سازمان طراحی می‌شود. با این حال، به هر دلیلی برخی از این فرآیندها ممکن است کند، ناکارآمد، غیر قابل اعتماد و تکراری باشد. BPM  تمامی این فرآیندها را با استفاده از مدل ها، معیارها و تجزیه و تحلیل‌ها تحت بررسی دقیق قرار می‌دهد و منجر به بهبود، بازطراحی فرآیندها همچنین طراحی فرآیندهای جدید می‌گردد. سازمان هنگام اجرای فرآیندهای جدید کسب و کار نیز می‌تواند از اصول BPM  بهره برده تا اطمینان حاصل کند فرآیندهای جدید به طور صحیح طراحی شده و  به درستی اجرا می شوند. به نقل از گارتنر بیشترین توجه و تمرکز BPM  بر ارزشمندترین فرآیندهای سازمان است. در واقع فرآیندهایی که اهداف تجاری سازمان را برای رسیدن به بالاترین بازده محقق می‌سازند.

مزایای خاص BPM برای سازمانها به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  1. کارایی: یکی از اولین مزایای شرکت‌ها که اغلب بعد از اجرای BPM مشاهده می شود، کارایی بیشتر ذکر شده است. بسیاری از فرآیندها اغلب به علت عواملی مانند عدم توانایی برای نظارت بر پیشرفت کلی و اجرا ، اغلب از موارد زائد و ناکارآمد هستند. بکارگیری BPM به شرکت‌ها کمک می کند تا ناکارآمدی‌ها را پیدا کنند.
  2. اثربخشی: پس از کارآمدتر شدن فرآیندها، BPM می‌تواند به موثرتر شدن فرآیندها نیز کمک کند. توانایی کنترل استثنائات، تصمیم‌گیری‌های بهتر و آگاهانه‌تر که منجر به ایجاد تجربه بهتر برای مشتریان می‌گردد، امری بسیار ضروری است. زمانی که همه فرآیندها به طور موثر در حال اجرا هستند و با استراتژی ها و اهداف شرکت سازگار هستند، سازمان سودآور و رقابتی‌تر خواهد شد.
  3. چابکی: در دنیای کسب و کار رقابتی امروز نیاز به وجود چابکی در سازمان بیشتر از گذشته است. در حقیقت، سازمان‌هایی با فرآیندهای غیر قابل انعطاف اغلب از دست می روند. نیاز به تغییر می‌تواند تقریبا در هر نقطه از داخل و خارج از یک سازمان باشد. BPM چابکی کسب و کار را با ارائه قابلیت تغییر فرآیندها (مثلا فعالیت‌ها، رابط کاربر، مسیریابی، قوانین کسب و کار) به صورت زمان واقعی ارائه می‌دهد. این امر منجر به شناخت سریعتر چرخه مدیریت فرآیند کسب و کار همچنین کاهش زمان چرخه فرآیند و افزایش خدمات مشتری می‌گردد.

 

ترجمه و تنظیم: سپیده جوزدانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *