چکیده متن
بهبود فرآیند چیزی بیش از ایجاد یک فلوچارت جدید یا سند جدید است و بیشتر به افزایش کیفیت اجرا، افزایش بهره‌وری و تسهیل نوآوری در سازمان مربوط می‌شود. نویسنده : ایوان ساسج مترجم: عباس بیات بهبود فرآیند چیزی بیش از ایجاد یک فلوچارت جدید یا سند جدید است و بیشتر به افزایش کیفیت اجرا، افزایش [...]
اشتراک گذاری

۷ گام به منظور موفقیت بهبود فرآیند


بهبود فرآیند چیزی بیش از ایجاد یک فلوچارت جدید یا سند جدید است و بیشتر به افزایش کیفیت اجرا، افزایش بهره‌وری و تسهیل نوآوری در سازمان مربوط می‌شود.

نویسنده : ایوان ساسج

مترجم: عباس بیات

بهبود فرآیند چیزی بیش از ایجاد یک فلوچارت جدید یا سند جدید است و بیشتر به افزایش کیفیت اجرا، افزایش بهره‌وری و تسهیل نوآوری در سازمان مربوط می‌شود. در ادامه ۷ گام ضروری برای بهبود فرآیندی در سازمان توضیح داده می‌شود:

۱- بر روی اهداف تمرکز کنید

بهبود فرآیند را هم به استراتژی سازمان و هم اهداف بلند مدت مرتبط کنید. اگر اهدافتان به سادگی فراموش شوند، تاثیر پایداری بر کسب و کارتان نخواهید گذاشت. اگر نمی‌دانید به کجا دارید می‌روید، به جایی نخواهید رسید.

۲- فعال باشید

اجازه ندهید اتفاقات شما را مدیریت کنند. زمانی که هکرها به سرویش مشتریان شما حمله می‌کنند زمان فکر کردن به امنیت شبکه و فرآیندها نیست. فعالانه به دنبال بهبود فرآیندها باشید: مشکلات ریشه‌ای فرآیندها را شناسایی کنید و به طور موثر برای حل آن‌ها تلاش کنید.

۳-کارکنان خود را در مرکز قرار دهید

هیچ کس بهتر از کارکنان شما، فرآیندهایتان را نمی‌شناسد. تیم خود را درگیر کنید و آنها را پیشران تغییر قرار دهید. این باعث می‌شو که نگرش مثبتی به تغییر داشته باشند. برای قرار دادن افراد در مرکز پروژه بهبود فرآیند:

  • آنها در تغییرات فرآیندی مشارکت دهید.
  • اجازه دهید از دانش و تجربیاتشان به عنوان یک مزیت استفاده کنند.
  • دانش و قابلیت‌های آنها را بهبود دهید.

process improvement

۴- فقط آن را انجام دهید

با چه سرعتی باید بهبود فرآیند اجرا بشود؟ هرچند که تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی مهم است اما تعلل برای رسیدن به بهترین لحظه، ممکن است شما را به عقب برگرداند. بهترین حالت ایجاد یک تعادل است که به شرایط بستگی دارد. بهبود فرآیند هیچ گاه کامل نخواهد شد: مهمترین چیز این است که شروع کنیم و چالش‌هایی که در حین اجرا به وجود می‌آیند باعث رشد سازمان می‌شوند.

۵-ترکیب و ادغام کنید

هیچ تیمی در سازمان شما وجود ندارد که در بهبود فرآیندها هیچ نقشی نداشته باشد؛ حتی هیچ کارکردی مانند ایمنی و سلامتی در سازمان شما خاص نیست گرچه از جریان کلی کسب و کار جدا باشد. با یکپارچه کردن آنها با طرح بهبود سازمان، برای کارکنان ملموس می‌شوند. به زودی فرآیندها تبدیل به چیزی می‌شوند که هر کس به صورت روزانه انجام می‌دهد.

۶-به یک تعهد بلند مدت الزام داشته باشید

تلاش‌های بهبود فرآیندی ما نباید برای مدتی انجام بشود و سپس به فراموشی سپرده شود. شما و کارکنانتان باید هر روز به بهبود فرآیندها فکر کنید و آن را تبدیل به یک فرهنگ سازمانی کنید. برای این کار موفقیت را قابل اندازه گیری کنید، بهبود را به اهداف سازمان مرتبط کنید و فرآیندها را قابل فهم و در دسترس برای همه افراد قرار دهید.

۷-گزینه‌های خود را باز نگه دارید

متدلوژی‌های مختلفی برای بهبود فرآیند است مانند: تولید ناب، شش سیگما و کایزن. دید خود را نسبت به این متدلوژی ها باز نگه دارید و خود را ملزم به یک متدلوژی نکنید و سعی کنید از افراد مختلف چیزهای بیشتری در این مورد یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *