چکیده متن
نوآوری در ترکیب RPA با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باعث شده است تا این صنعت به سرعت در حال رشد باشد. این اعتقاد وجود دارد که تاکنون تنها از 1% از قابلیت‌های RPA استفاده شده است و RPA هنوز در مراحل ابتدایی رشد خود است. مترجم: عباس بیات رشد خودکارسازی رباتیک فرآیندها از یک [...]
اشتراک گذاری

خودکارسازی رباتیک فرآیند (RPA) و هوش مصنوعی (AI) – بخش اول


نوآوری در ترکیب RPA با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باعث شده است تا این صنعت به سرعت در حال رشد باشد. این اعتقاد وجود دارد که تاکنون تنها از ۱% از قابلیت‌های RPA استفاده شده است و RPA هنوز در مراحل ابتدایی رشد خود است.

مترجم: عباس بیات

رشد خودکارسازی رباتیک فرآیندها از یک سو و از سوی دیگر رشد هوش مصنوعی در کسب و کار کنونی جهان ابزارهایی را به منظور خودکارسازی کارکردها و عملیات های شرکت‌ها در اختیار قرار می‌دهد. با توجه به اینکه خودکارسازی روز به روز هوشمندتر و مقرون به‌صرفه‌تر می‌شود، شرکت‎ها به طور فزاینده‌ای به دنبال استراتژی‌های جدیدی هستند تا RPA را به منظور ارتقا عملیات‎‌های کسب و کاری خودشان اجرا نمایند.

رشد خودکارسازی رباتیک فرآیند (RPA)

RPA با خودکار سازی و بهینه سازی وظایف، افزایش کیفیت کار و کاهش خطاها و ریسک‌ها در فرآیندها باعث افزایش بهره‌وری در کسب و کار می‌شود. همچنین RPA افراد را از دست وظایف رباتیک آزاد کرده و باعث می‌شود آنها بر روی وظایف استراتژیک تمرکز کنند. ۳ کاربرد اصلی RPA موارد زیر هستند:

  • اتوماسیون: خودکار سازی وظایف تکراری به منظور سریع کردن آنها با کاهش خطر و خطا که باعث کاهش تعداد کارکنان مورد نیاز می‌شود.
  • ثبت و ضبط اطلاعات: در زمان اجرای فرآیندهای خودکار شده، RPA می‌تواند داده‌ها را سریع تر از انسان ثبت کند.
  • دیجیتالی کردن: مدیجیتالی کردن فرآیندهای دستی مانند وارد کردن داده ها به منظور ایجاد این قابلیت برای کارکنان تا بتوانند بر روی وظایف دانش محور تمرکز نمایند.

در حالی که به نظر می‌رسید RPA کارایی و دقت شرکت‌ها را بالا می برد و سرعت معاملات و تعهد شغلی کارکنان آنها را بهبود می‌دهد، شرکت Kofax اعلام کرد: «۵۰ درصد از فرصت‌های RPA هنوز در حال حاضر از دست می‌روند.» شاید به خاطر نبودن دانش کافی در مورد چگونگی پیاده‌سازی RPA در راستای ارتقای عملیات‌های کسب وکار است.

سوال بسیار مهم این است که شما چگونه فرآیندی که باید خودکار شود را انتخاب می‌کنید؟ متخصصان RPA پیشنهاد می‌کنند که به این جمله مشهور گوش کنید: “قبل از دویدن، ابتدا قدم بزنید”. چون در پیاده سازی RPA شما ابتدا باید فرآیندهای ساده را خودکار کنید. اغلب فرآیندهای پیچیده می‌مانند برای زمانی که ما آشنایی کامل با RPA و قابلیت‌های آن پیدا کنیم.

نوآوری در ترکیب RPA با هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باعث شده است تا این صنعت به سرعت در حال رشد باشد. این اعتقاد وجود دارد که تاکنون تنها از ۱% از قابلیت‌های RPA استفاده شده است و RPA هنوز در مراحل ابتدایی رشد خود است. آیا ما برای این طوفان خودکارسازی پیش رو آماده‌ایم؟ موارد زیر نشانه‌های بسیار مهمی هستند:

  • RPA 40 درصد از زمان کارکنان را آزاد می‌کند تا بر روی وظایف دیگر کار کنند.
  • تا ۲۰۲۰ RPA بالغ بر ۶۰ درصد رشد خواهد کرد.
  • ۵۵ درصد از مدیران برای استفاده از RPA در آینده برنامه ریزی کرده‌اند.

 

منبع: cognizant.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *