چکیده متن
در مطلب خودکارسازی رباتیک فرآیند (RPA) و هوش مصنوعی (AI) – بخش اول به تاثیر RPA بر روی استراتژی‌های کسب و کاری پرداخته شد. در این مطلب به بررسی تاثیرات AI بر روی کسب و کار خواهیم پرداخت. AI براساس مغز انسان مدلسازی شده است که اطلاعات را پردازش کرده و بر اساس آن اقدامات مورد [...]
اشتراک گذاری

تاثیر RPA و AI بر استراتژی‌های آینده کسب و کار-بخش دوم (افزایش استفاده از AI)


در مطلب خودکارسازی رباتیک فرآیند (RPA) و هوش مصنوعی (AI) – بخش اول به تاثیر RPA بر روی استراتژی‌های کسب و کاری پرداخته شد. در این مطلب به بررسی تاثیرات AI بر روی کسب و کار خواهیم پرداخت.

AI براساس مغز انسان مدلسازی شده است که اطلاعات را پردازش کرده و بر اساس آن اقدامات مورد نظر را انجام می‌دهد. یادگیری و انطباق AI بر اساس یافتن الگوها در داده‌ها و اطلاعات است. همزمان با رشد هوش کامپیوتری، بازار کسب و کار، قابلیت‌های خودکارسازی هوشمندی را ایجاد نموده که تنها با استفاده از افراد بسیار نخبه با مهارت‌های سطح بالا قابل انجام بوده است. با این نیروی کار هوشمند جدید این ترس به وجود می‌آید که نیاز به نیروی کار کم خواهد شد یا حتی متوقف خواهد شد.

متخصصین پیش بینی کرده‌اند که این روبات‌های هوشمند بالغ بر ۱۰۰ میلیون نیروی کار دارای دانش کافی را بیکار خواهند کرد؛ تا سال ۲۰۲۵، یک سوم مشاغل جهان از بین خواهند رفت.

دسترسی به حجم زیادی از اطلاعات منجر به تغییرات اساسی در کسب و کارها شده است. از سوی دیگر عامل‌های مجازی مانند بات‌ها اخیرا بسیار موثر واقع شده‌اند. ترکیب این دو می‌تواند این امکان را فراهم آورد که این عامل‌های مجازی خود-یادگیرنده شوند. نتیجه این خواهد شد که در نهایت خدمت‌دهی از طریق این بات‌ها با سرعتی بیش از سرعت افراد صورت خواهد پذیرفت.

از سوی دیگر یادگیری ماشین به عنوان یک ابزار قدرتمند به منظور شناخت الگوهای اصلی در داده‌های بزرگ، این امکان را به سیستم‌ها می‌دهد تا از تجارب خود دانش بیاموزند و قابلیت‌های خود را بهبود دهند. این بدین معنی است که با استفاده از یادگیری ماشین می‌توانید درک مشتریان از سازمان خود را بشناسید و ریشه ناکارآمدی‌ها را پیدا کنید.

در این باره لازم است بدانید:

  • ۷۴ درصد مشتریان علاقه مند هستند که از ربات‌ها کمک بگیرند.
  • طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ سرمایه گذاری در حوزه فناوی AI سالیانه ۴۰ درصد افزایش یافته است.

اکنون زمان آن است که خود برای استفاده از هوش مصنوعی آماده کنید.

تنظیم: عباس بیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *