چکیده متن
یکی از مباحث کلیدی در مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار، سطوح بلوغ فرآیندی سازمان می‌باشد. بلوغ فرآیند را جز جدانشدنی فرهنگ سازمانی به‌شمار می‌آورند چرا که تعیین سطح بلوغ فرآیند میزان جاری بودن مفاهیم مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار در سازمان و هم‌چنین درک بدنه سیستم از مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار را مشخص می‌کند. به همین منظور به تعیین سطوح [...]
اشتراک گذاری

سطوح پنج‌گانه‌ی بلوغ فرآیند سازمان چیست؟


یکی از مباحث کلیدی در مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار، سطوح بلوغ فرآیندی سازمان می‌باشد. بلوغ فرآیند را جز جدانشدنی فرهنگ سازمانی به‌شمار می‌آورند چرا که تعیین سطح بلوغ فرآیند میزان جاری بودن مفاهیم مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار در سازمان و هم‌چنین درک بدنه سیستم از مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار را مشخص می‌کند. به همین منظور به تعیین سطوح بلوغ فرآیندی سازمان می‌توان نقشه راه دقیق‌تری برای توسعه فرآیندی سازمان تنظیم کرد. به عبارت دیگر گذر از وضعیت موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب را تعیین می‌کند.
در ادامه سطوح پنج‌گانه مدل فرآیندی توسعه یافته توسط موسسه مهندسی نرم افزار دانشگاه Carnegie Mellon تشریح می‌گردد.
سطوح پنج‌گانه‌ی بلوغ فرآیندی سازمان:
سطح ابتدایی: در این سطح، فرآیند موجود مستندسازی نشده است و یا فرآیند کاملا جدیدی در اختیار است.
سطح تکرارپذیر: در این سطح، فرآیند تا حد قابل قبولی مستند شده است.
سطح تعریف شده: فرآیند به عنوان یک فرآیند استاندارد کسب‌وکاری، تعریف/ تایید شده است.
سطح مدیریت شده: فرآیند بر اساس شاخص‌های توافق شده مدیریت می‌شود.
سطح بهینه‌سازی: مدیریت فرآیند شامل بهبود یا بهینه‌سازی فرآیند می‌شود.

جالب است نتیجه مطالعه پیمایشی از گزارش Capgemini Global Business Process Management Report، از سری گزارشات انجام شده در زمینه مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار را حول موضوع مورد بحث ببینیم.

یکی از سوالات نظرسنجی که پیرامون بلوغ فرآیندی پرسش می‌کرد به صورت ” کدام یک از موارد زیر بهترین توصیف سطح بلوغ فرآیند در سازمان شما است؟” بود که نتیجه در شکل ذیل قابل مشاهده است.  نمودار آبی مجموع افراد شرکت‌کننده و نمودار سبز مربوط به پاسخ‌دهندگانی است که اذعان داشتند مدیریت فرآیندهای در حال حاضر، یکی از مهمترین مأموریتهای مدیریتی در سازمانشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *