چکیده متن
. اطلاعات ثبت شده به فرمت مناسب ابزارهای فرآیند کاوی تبدیل می‌شود. مدل فرآیندهایی که با استفاده از فرآیند کاوی ایجاد می‌شوند بسیار قابل اطمینان تر از مدل‌هایی هستند که بر اساس مصاحبه با ذی‌نفعان ایجاد می‌شوند؛ در واقع در فرآیند کاوی فرآیند بر اساس واقعیت موجود مدل می‌شود نه درک افراد مختلف از آن. [...]
اشتراک گذاری

فرآیند کاوی – سناریوی یک: کشف فرآیند از اطلاعات ثبت شده‌ی رویدادها


. اطلاعات ثبت شده به فرمت مناسب ابزارهای فرآیند کاوی تبدیل می‌شود. مدل فرآیندهایی که با استفاده از فرآیند کاوی ایجاد می‌شوند بسیار قابل اطمینان تر از مدل‌هایی هستند که بر اساس مصاحبه با ذی‌نفعان ایجاد می‌شوند؛ در واقع در فرآیند کاوی فرآیند بر اساس واقعیت موجود مدل می‌شود نه درک افراد مختلف از آن.

نویسنده:  Indrajit Datta Chaudhuri

ترجمه: عباس بیات

در مطلب مقدمه‌ای بر فرآیند کاوی توضیح داده شد که فرآیند کاوی چیست؟ همچنین سه سناریوی کاربردی آن تیتروار معرفی شد. در این قسمت سناریوی اول که همان کشف فرآیند است توضیح داده خواهد شد.

اولین موردِ استفاده‌ی فرآیند کاوی، تمرکز بر روی کشف فرآیند است. اطلاعات ثبت شده به فرمت مناسب ابزارهای فرآیند کاوی تبدیل می‌شود. مدل فرآیندهایی که با استفاده از فرآیند کاوی ایجاد می‌شوند بسیار قابل اطمینان تر از مدل‌هایی هستند که بر اساس مصاحبه با ذی‌نفعان ایجاد می‌شوند؛ در واقع در فرآیند کاوی فرآیند بر اساس واقعیت موجود مدل می‌شود نه درک افراد مختلف از آن. این سناریوی کشف فرآیند اطلاعات را برای تجزیه و تحلیل فرآیند و بهبود فرآهم می‌کند. همچنین مبنایی برای تحلیل بیشتر مانند انطباق فرآیند یا پیش بینی مسیر فرآیند بر اساس داده‌های تاریخی ایجاد می‌کند.

یک مرکز customer-care را تصور کنید. مشتری یک شکایت را ثبت می‌کند. سپس سیستم آن را به عنوان یک “مورد” ثبت می‌کند و عوامل مراقبت از مشتری برای حل این پرونده کار می‌کنند؛ نوشتن کامنت، درگیر کردن تیم‌های مختلف برای حل مساله و در نهایت بستن پرونده مهمترین اقدامات است. مشتریان زیادی شکایت کرده‌اند که افراد متعددی با آنها تماس گرفته‌اند و جزییات بیشتری را سوال کرده‌اند اما در نهایت اتفاق بهتری نیفتاده است. در حالی که فرآیند کاوی می‌تواند اطلاعات را به دقت ثبت کند و آنها را در هر مورد به دقت بخواند و فرآیند را در سطح جزئیات مورد نیاز نشان دهد. بدین ترتیب فرآیند واقعی کشف خواهد شد و چیزی که واقعا انجام شده نشان داده خواهد شد. این اطلاعات برای تجزیه و تحلیل‌های بعدی بسیار مفید خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *