چکیده متن

[/vc_row][button type=”rd_3dstroke_bt” size=”medium_rd_bt” use_icon=”yes” icon_position=”bt_icon_right” url=”http://www.behfaco.ir/wp-content/uploads/Process_Levels.pdf” icon=”lis-downloading3″]دانلود مقاله[/button]

اشتراک گذاری

سطوح فرآیندی و سطوح تجزیه و تحلیل فرآیند


یکی از نظریه‌های کلیدی، ایده سلسله‌مراتب فرآیند و استفاده از سطوح برای معرفی زیر‌فرآیندهاست. در شکل (۱) چکیده سلسله‌مراتب یک فرآیند نشان داده شده است. همچنین در سمت چپ عکس توضیحات نشان می‌دهد، کار تحلیل یک فرآیند، بسته به اینکه فرآیندی سطح بالا باشد یا فرآیند سطح متوسط یا فعالیت‌ها و برنامه‌های خاص، متفاوت است.

به‌طور عمومی، می‌توانیم سلسله‌مراتب یک فرآیند را به سه بخش تقسیم و تکنیک‌های تحلیل مسائل را با سطوح خاص به هم مرتبط کرد. یک مجموعه از تکنیک‌های تحلیل فرآیند برای طراحی دوباره یا بهبود فرآیندهای سطح بالا استفاده می‌شود. مجموعه‌ی دیگر برای آن دسته از مشکلات فرآیندی است که در وسط سلسله‌مراتب فرآیند به وجود آمده است.

شکل (۲) یک تصویر کلی از تفاوت این سه بخش است؛ بنابراین، قسمت بالایی سلسله‌مراتب یک فرآیند، معمولا مرتبط با مسائل معماری و مسائل مربوط به هماهنگی بین اداره‌ها یا واحدهای عملیاتی است. در این قسمت، ما بر ردیف کردن ورودی‌ها و خروجی‌ها و نوشتن مراحل برای اینکه مشخص کنیم فرآیند «الف» برای تعریف فرآیند «ب» جهت استفاده مشتری، به چه چیزهایی نیاز دارد، تمرکز می‌کنیم.

ترجمه و تنظیم: عباس بیات

[/vc_row]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”medium_rd_bt” use_icon=”yes” icon_position=”bt_icon_right” url=”http://www.behfaco.ir/wp-content/uploads/Process_Levels.pdf” icon=”lis-downloading3″]دانلود مقاله[/button]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *