چکیده متن
آذری جهرمی: سیلویی بودن فرآیندها، عامل ایجاد فساد در سازمان‌هاست. وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی اخیر خود با اشاره مستقیم به عدم توجه به اصلاح فرآیندها و رفع نقص‌های مطرح در فرآیندهای سازمان‌ها، عامل اصلی ایجاد فساد در سازمان‌های دولتی کشور را، سیلویی بودن فرآیندها عنوان کردند. ایشان همواره به بحث مدیریت [...]
اشتراک گذاری

سیلویی بودن فرآیندها، عامل ایجاد فساد در سازمان‌ها


آذری جهرمی: سیلویی بودن فرآیندها، عامل ایجاد فساد در سازمان‌هاست.

وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی اخیر خود با اشاره مستقیم به عدم توجه به اصلاح فرآیندها و رفع نقص‌های مطرح در فرآیندهای سازمان‌ها، عامل اصلی ایجاد فساد در سازمان‌های دولتی کشور را، سیلویی بودن فرآیندها عنوان کردند. ایشان همواره به بحث مدیریت فرآیندهای کسب و کار و شفاف سازی فرآیندهای اجرایی از طریق اصلاح و مکانیزه سازی آنان پرداخته اند و نیاز اصلی کشور جهت جلوگیری از ایجاد فساد در دستگاه های دولتی و سپس خصوصی را پرداختن به این مهم دانسته اند.

ایشان در سخنرانی خود مسائل مهمی را در خصوص مشکلات ناشی از عدم بهره‌گیری از مدیریت فرآیندهای کسب و کار که منجر به اصلاح و بازطراحی فرآیندها و پایش مستمر آن ها شده، مطرح کردند. اما دو نکته اصلی به شرح زیر می‌باشد.

۱- ریشه‌ی فساد در سازمان‌ها، وظیفه‌گرایی هست که هر انسان و کارمندی در این جایگاه‌ها قرار گیرند ساختار وظیفه گرای حاکم، زمینه ایجاد فساد را برای آنان فراهم خواهد کرد.

۲- بهبود در سازمان‌ها، از طریق اضافه کردن ابزارهای الکترونیک و دیجیتال ایجاد نمی‌گردد. به عبارت دیگر طراحی زیرساختی پیش از بهره‌گیری از راهکارهای الکترونیک حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

نکته دوم به همان مسئله معروف و همیشگی ابزارزدگی اشاره دارد که از سوی نماینده انحصاری انجمن مدیریت فرآیندهای کسب وکار در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته و مقالاتی از آن منتشر شده است. کلام پایانی، یاداوری نقل به مضمون از جمله معروف بیل‌گیتس است که بهره‌گیری از تکنولوژی و فناوری اطلاعات بدون فرآهم بودن زیرساخت‌های علمی و موردنیاز، سرعت سقوط سازمان شما را، افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *