چکیده متن

همانگونه که دنیای ایده آل با دنیای واقعی متفاوت است، فرآیندهای کسب و کار نیز در واقعیت به سادگی آنچه اعضای سازمان مستندسازی و بیان می کنند، نیستند. بلکه از پیچیدگی و تفاوت هایی برخوردارند. این مسئله نمونه مناسبی برای فهم بهتر و اهمیت اجرای فرآیندکاوی در سازمان ها است.

اشتراک گذاری

شفافیت جدیدی برای مدیریت فرآیندهای کسب و کار


همانگونه که دنیای ایده آل با دنیای واقعی متفاوت است، فرآیندهای کسب و کار نیز در واقعیت به سادگی آنچه اعضای سازمان مستندسازی و بیان می کنند، نیستند. بلکه از پیچیدگی و تفاوت هایی برخوردارند. این مسئله  نمونه مناسبی برای فهم بهتر و اهمیت اجرای فرآیندکاوی در سازمان ها است.

همانطور که در مثال زیر قابل مشاهده است، سمت چپ فرآیند خرید یک سازمان بصورت خطی و بسیار ساده توسط یکی از کارمندان تشریح شده است و سمت راست فرآیند واقعی خرید توسط ابزارهای فرآیندکاوی مدل سازی شده است. همانگونه که قابل مشاهده است، نگرش افراد سازمان در مورد فرآیندهای کسب و کار با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد، متفاوت است.

این تفاوت منجربه چه مشکلاتی در سازمان می شود؟

اطلاعات اشتباه سازمان شما را به سمت تصمیمات نادرست خواهد برد. به همین جهت شما باید درک بسیار درست و شفافی از آنچه در فرآیندهای سازمان شما اتفاق می‌افتد داشته باشید. تنها در این صورت است که فرآیندهای سازمان قابل کنترل و بهبود خواهند بود. بنابراین نقص در اطلاعات می تواند شرایطی بحرانی برای کسب و کار سازمان ایجاد کند.

تهیه و تنظیم: سپیده جوزدانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. شفافیت برای مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار (2) | ABPMP ایران : ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۳ ب.ظ

    […] قسمت قبل توضیحاتی مبنی بر تفاوت درک افراد سازمان از فرآیندهای […]