چکیده متن

دوره آموزش مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) در روزهای ۱۴ و ۱۵ و ۲۱ اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این دوره آموزشی به همت انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت، انجمن علمی مهندسی صنایع و انجمن علمی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین […]

اشتراک گذاری

بازتاب برگزاری دوره مدیریت فرآیند کسب و کار در خبرگزاری مهر و ایسنا


دوره آموزش مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) در روزهای ۱۴ و ۱۵ و ۲۱ اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، این دوره آموزشی به همت انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت، انجمن علمی مهندسی صنایع و انجمن علمی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و انجمن علمی مهندسی صنایع دانشگاه ابرار برگزار می‌شود.

سرفصل‌های این دوره آموزشی که توسط دکتر مهرداد آقا محمد علی کرمانی، مدیرعامل نماینده انحصاری انجمن مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار  (ABPMP) ارائه می‌شود، شامل «معرفی ‌BPM»، «شناسایی فرآیند»، «مدلسازی فرآیند»، «کشف فرآیند»، «تحلیل فرآیند» و «بازطراحی فرآیند» به همراه آموزش نرم‌افزار Bizagi Modeler خواهد بود.

در پایان این دوره از سوی نماینده انحصاری ABPMP در ایران مدرک معتبر بین‌المللی “انجمن حرفه‌ای بین‌المللی مدیریت فرآیند کسب و کار”(ABPMP)  آمریکا اعطا می‌شود.

بر اساس این گزارش، مدیریت فرایندهای کسب‌وکار یا همان BPM شامل روش‌ها، تکنیک‌ها و ابزارهایی جهت پشتیبانی از طراحی، مدیریت و تحلیل فرایندهای کسب و کار است؛ به عبارت دیگر، BPM یک رویکرد ساختار یافته باهدف بهبود کیفیت محصول و خدمات است و تلاش دارد تا فرایندهای سازمان را با استراتژی سازمان همسو کند و به موازات آن رضایت مشتری را با افزایش کیفیت بهبود دهد.

مدیریت فرایندهای کسب‌وکار ریشه در دو علم مدیریت و فناوری اطلاعات دارد. همین موضوع یکی از عوامل مهم محبوبیت و کارآمدی این رویکرد است. با رشد و ترکیب این دو علم، مفهوم مدیریت فرایندهای کسب‌وکار ایجاد شده است. در واقع BPM پس از رویکردهای TQM و BPR در مدیریت و به موازات آن پس از ظهور سیستم‌های مدیریت پایگاه داده، سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی و سیستم‌های مدیریت گردش کار در فناوری اطلاعات، به منظور بهبود خدمات و محصولات معرفی شد. منظور از بهبود، عبارت است از تمام عملیات و تغییراتی که در فرایندها ایجاد می‌شود تا هزینه و سرعت انجام را کاهش و کیفیت خروجی فرایند را افزایش دهد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این دوره‌ آموزشی به وب‌سایت ایوند مراجعه کنند.

mehrnews.com/news/3962622/

http://www.isna.ir/news/96020603415/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *