چکیده متن

پیش از آغاز تحلیل فرآیندکاوی، می‎بایست بررسی نماییم که آیا مجموعه داده‎ی شما مناسب فرآیندکاوی هست یا خیر؟ ضمنا می‎بایست کیفیت آن مجموعه داده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مواردی که باید مورد بررسی قرر گیرد اینست که شما چگونه می‎توانید بین “نمونه تکمیل شده” و “نمونه تکمیل نشده” تفاوتی قائل شوید. یک نمونه […]

اشتراک گذاری

نمونه‎های تکمیل نشده فرآیندکاوی : چیستی و چگونگی؟


پیش از آغاز تحلیل فرآیندکاوی، می‎بایست بررسی نماییم که آیا مجموعه داده‎ی شما مناسب فرآیندکاوی هست یا خیر؟ ضمنا می‎بایست کیفیت آن مجموعه داده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مواردی که باید مورد بررسی قرر گیرد اینست که شما چگونه می‎توانید بین “نمونه تکمیل شده” و “نمونه تکمیل نشده” تفاوتی قائل شوید.

یک نمونه تکمیل نشده، نمونه ای است که آغاز یا پایان فرآیند در آن مشخص نیست و داده‎ی مربوط به آغاز و پایان آن از دست رفته است. دلایل مختلفی برای این پدیده می‎تواند وجود داشته باشد، نظیر:

  1. روش استخراج داده‎ی شما فقط رویدادهای اتفاق افتاده در یک بازه‎ی زمانی مشخصی را جمع‌آوری کرده است. بطور مثال، فرض کنید شما داده‎های مربوط به اجرای تمام گام‎های فرآیند را در یک سال مشخص جمع‌آوری کرده‎اید. در این میان ممکن است برخی نمونه‎ها پیش از فروردین ماه آغاز شده و یا پس از اسفندماه آن سال پایان یافته لذا در اینصورت شما ممکن است با چندین نمونه‎ی تکمیل نشده مواجه شوید.
  2. برخی از نمونه‎ها تا لحظه‎ی جمع‌آوری داده هنوز تکمیل نشده‎اند. حتی اگر تمام داده‎های موجود مربوط به یک فرآیند مورد نظرتان را جمع‌آوری نمایید ممکن است برخی از نمونه‎ها هنوز تکمیل نشده باشند؛ یعنی ممکن است نمونه‎هایی وجود داشته باشند که اخیرا آغاز شده و تا لحظه جمع‌آوری داده‎های شما هنوز اجرای آنها تکمیل نشده باشد. یعنی ممکن است نمونه‎هایی وجود داشته باشد که اخیرا آغاز شده و تا لحظه جمع‌آوری داده‎های شما هنوز اجرای آنها تکمیل نشده باشد. احتمالا این نمونه‎ها در اواسط فرآیند بوده و حتی اگر چند روزی بتوانید صبر نمایید آنها نیز تکمیل شده و می‎توانید داده‎های آن نمونه‎ها را کامل دریافت نمایید. البته فراموش نکنید که احتمالا نمونه‎های جدید دیگری در این قدرت شروع می‎شوند که ممکن است باز هم تکمیل نشده باقی بمانند.
  3. برخی از نمونه‎ها ممکن است هیچ وقت تکمیل نشوند. احتمالا شما یک دید تصویر دقیقی از چگونگی اجرای فرآیند مورد بررسی در ذهنتان دارید. اما ممکن است یک مشتری آنطور که شما انتظار دارید به سازمان شما برنگردد و یا یک تأمین‌کننده‎ی آن طور که شما توقع دارید فرم‎های اطلاعاتی تکمیل شده را برای شما ارسال نماید و بایستی یکی از کارکنان سازمان نمونه‎ای را پیش از رسیدن به انتها به دلیل وجود خطا یا اطلاعات اشتباه یا دو دلیل دیگری خاتمه یافته اعلام نماید. این نمونه‎ها در هیچ کدام از گام‎های پایانی مورد انتظار پایان نمی‎یابد و اگر شما سال‎ها نیز منتظر بمانید این نمونه‎ها پایانی نخواهد داشت.

بررسی نمونه‎های تکمیل نشده یکی از گام‎های الزامی است که شما پیش از شروع فرآیندکاوی می‎بایست همواره آن را انجام دهید.

در ادامه‎ی این مجموعه پست، چگونگی برخورد با این نمونه‎ها را به تفصیل بیان خواهیم کرد.

 

ترجمه و تنظیم: دکتر مهرداد کرمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *