نشست هم‌اندیشی مدیریت فرآیندهای کسب و کار- جلسه اول-۲۵ خرداد ۹۶

محتوای جلسه

فرهنگ‌سازمانی دسته‌ای از ارزش‌های قابل‌پذیرش است که در داخل سازمان به شناخت افراد نسبت به اقدامات قابل‌قبول و غیرقابل‌قبول کمک می‌کند. ۱۰ عنصر و مؤلفه فرهنگ‌سازمانی شامل ابتکار فردی، خطرپذیری، هدایت و سرپرستی، انسجام، حمایت مدیریتی، کنترل، هویت، نظام تشویق، تحمل اختلاف‌سلیقه و الگوی ارتباطی، اساس فرهنگ‌سازمانی را تشکیل می‌دهند. فرهنگ سازمانی نقش مهمی در پیاده‌سازی مناسب مدیریت فرآیندهای کسب و کار در یک سازمان دارد که شناخت فرهنگ هر سازمان، می‌تواند این کار را تسهیل کند که به دلیل اهمیت آن در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر مهرداد کرمانی

دکتر کرمانی، دارای دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و سابقه تدریس در حوزه مدیریت فرآیندهای کسب و کار، تصمیم‌گیری و شبکه‌های اجتماعی در دانشگاه علم و صنعت و ابرار می‌باشد. وی علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در زمینه‌های مختلف مهندسی صنایع، مدیر نمایندگی انحصاری انجمن حرفه‌ای مدیریت فرآیندهای کسب و کار (ABPMP) و بنیان‌گذار شرکت مشاوره مدیریتی بهفا است.

مهندس علیرضا بطحایی

مهندس بطحایی، دانشجوی دکتری مهندسی صنایع با دو سال سابقه کار در زمینه مشاوره مدیریت استراتژیک، مدیریت پروژه و مدیریت فرآیند کسب و کار برای شرکت‌هایی همچون شستا، پاکسان، ایساکو و ساجیران می‌باشد. وی تالیفاتی در حوزه‌های مدیریت استراتژیک و سبک‌های حاکمیتی هلدینگ‌ها نیز دارد.

گزارش برگزاری جلسه

اولین جلسه هم‌­اندیشی با محوریت تبادل تجربیات در حوزه پیاده سازی مدیریت فرآیندهای کسب­‌وکار در صنایع مختلف کشور برگزار گردید. این نشست در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ در دانشکده صنایع و پیشرفت دانشگاه علم‌­وصنعت از ساعت ۱۶ الی ۱۸ دایر شد.

موضوع اصلی اولین جلسه نشست تاثیر تغییرات فرهنگی در استقرار نظام مدیریت فرایند کسب­‌وکار با ارائه آقای مهندس بطحایی بود.

این جلسه با معرفی مختصری از ABPMP و نمایندگی آن در ایران و شرح اهداف این نشست­‌ها توسط جناب آقای دکتر کرمانی، ریاست نمایندگی مدیریت فرآیند کسب­‌وکار در ایران، آغاز گردید. هدف از برگزاری این نشست­‌ها تسهیم تجربیات و دانش مدیریت فرآیند بین متخصصان و علاقه‌­مندان این حوزه می­باشد.

مهندس بطحایی با معرفی فرهنگ‌سازمانی و ارزیابی و ابزارهای آن، مشخصه ای از وضعیت سازمان­ها پیش و پس از مدیریت فرآیند ارائه کرد. همچنین به ذکر و تشریح ۱۰ عنصر و مؤلفه فرهنگ‌سازمانی پرداخت. و تاثیر آن بر پیاده‌سازی و اجرای مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار را تشریح کرد.

در زمینه­های ذکر شده سازمان­های بزرگ همچون بانک گردشگری و هواپیمایی آتا به گفتگو و انتقال تجربیات خود پرداختند.

نشست بعدی در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ با موضوع “موانع اجرای پروژه­های بازمهندسی کسب­‌وکار در سازمان‌­ها” برگزار میگردد. از علاقه­‌مندان دعوت می­شود برای شرکت در جلسه دوم هم‌­اندیشی نسبت به ثبت­نام خود اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

admin

admin

مطالب مرتبط

نشست هم‌اندیشی
دنیا برزگر

روز یازدهم: تجارب نگاه پروژه‌ای به فرآیندکاوی

در بخش علمی این نشست، آقای دکتر کرمانی به معرفی و تشریح دانش فرآیندکاوی خواهند پرداخت. همچنین سرکارخانم مهندس شکیب به بیان تجارب حاصل از نگاه پروژه های فرآیندکاوی می‌پردازند.

مطالعه بیشتر ...

ورود به سایت