رتبه بندی اولیه شرکت ها در جایزه مدیریت فرآیند کسب و کار (خود ارزیابی)

شرکت بهفا در اولین مرحله اقدام به انتشار دفترچه مرحله اول ارزیابی: خود ارزیابی درون سازمانی نمود. در این دفترچه پس از ذکر توضیحاتی درمورد مدیریت فرآیند کسب وکار و توضیح مقدمات لازم، درمورد امتیازدهی و نحوه خود ارزیابی، وضعیت شرکت ها در نه حوزه دانشی مدیریت فرآیند کسب و کار مورد ارزیابی قرار گرفت. در این مرحله ارزیابی به صورت خودارزیابی بوده و شرکت ها و سازمان ها با توجه به دریافت خود از سوالات و وضعیت خودشان در این زمینه ها، به سوالات مطرح شده پاسخ داده و نتایج را برای بهفا ارسال کردند.

این حوزه های دانشی عبارت اند از:

  • مدل سازی فرآیند
  • تجزیه و تحلیل فرآیند
  • اندازه گیری عملکرد فرآیند
  • تحول فرآیند
  • سازمان فرآیندها
  • مدیریت فرآیند سازمان
  • فناوری مدیریت فرآیند کسب و کار
  • پیاده سازی فرآیند

مرحله اول این جایزه، با شرکت مناطق ۲۲ گانه و ۹ سازمان و شرکت وابسته به شهرداری برگزار شد. پس از خودارزیابی، نتایج توسط کارشناسان بهفا تحلیل شده و گزارش های اولیه درمورد وضعیت شرکت کنندگان، از منظر مدیریت فرآیند کسب و کار به آن ها ارسال شد. در همین مرحله شرکت کنندگان با توجه به خودارزیابی رتبه بندی شده و از میان آن ها ۱۳ منطقه و ۸ سازمان و شرکت به مرحله بعد راه پیدا کردند.

راه یافتگان به مرحله بعد با توجه به معیارهای بهفا که مطابق با استاندارد انجمن حرفه ای مدیریت فرآیند کسب و کار تدوین شده اند، توسط اداره تشکیلات و بهبود روش ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

admin

admin

مطالب مرتبط

اخبار
دنیا برزگر

“نتایج نظرسنجی یازدهمین BPM DAY منتشر شد”

یکی از اهداف IRAN ABPMP بهبود مستمر جلسات BPM DAY بوده‌است. بدین منظور در تمام جلسات از شرکت کنندگان نظرسنجی به عمل آمده تا با استفاده از نتایج این نظرسنجی، برگزاری این جلسات با شیوه بهتری انجام پذیرد.

مطالعه بیشتر ...
اخبار
Afsaneh

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار در صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت

نماینده انحصاری انجمن حرفه‌ای های مدیریت فرآیندهای کسب و کار در ایران(ABPMP) اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت فرآیندهای کسب و کار  در صندوق‌های بازنشستگی،
مطالعه بیشتر ...

ورود به سایت