چکیده متن

تعداد زیادی از سازمان‌ها در تحول دیجیتال شکست می‌خورند. این شکست دلایل مختلفی دارد. در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را توضیح خواهیم داد. عدم وجود تعهد در راس سازمان موفقیت در تحول دیجیتال، نیاز به رهبری خوب در راس سازمان دارد. در حالی که با توجه به آخرین نظرسنجی Leapfrog Marketing Institute 60 درصد از مدیران […]

اشتراک گذاری

دلایل شکست پروژه‌های تحول فرآیند


تعداد زیادی از سازمان‌ها در تحول دیجیتال شکست می‌خورند. این شکست دلایل مختلفی دارد. در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

عدم وجود تعهد در راس سازمان

موفقیت در تحول دیجیتال، نیاز به رهبری خوب در راس سازمان دارد. در حالی که با توجه به آخرین نظرسنجی Leapfrog Marketing Institute 60 درصد از مدیران ارشد IT، در مدیران ارشد خود تعهدی نسبت به تحول دیجیتال نمی‌بینند. به علاوه اینکه با توجه به آخرین نظرسنجی CIO Jury، ۵۰ درصد از مدیران ارشد IT عقیده دارند که مدیران بالادستی‌شان هیچ برنامه‌ای برای تحول دیجیتال ندارند.

عدم داشتن دید کل‌گرا

بسیاری از سازمان‌ها فکر می‌کنند تحول دیجیتال تنها پیاده‌سازی یک فناوری است. در حالی که بسیار مهم‌تر است. تحول دیجیتال فقط مظاهر دیجیتالی و پیاده‌سازی نرم‌افزار نیست. درباره ابتکار در تجربه مشتری و بازنگری در فرآیندهاست. این موضوع درباره بازسازی بنیادین کسب و کار است که از تکنولوژی جهت انجام آن استفاده می‌شود.

عدم تکامل و تحول در فرآیند

درصورت استفاده از مدیریت فرآیندهای کسب و کار، تغییرات افزایشی امری مطلوب است اما کافی نیست. بهینه‌سازی فرآیندها کافی نیست بلکه باید بازاندیشی درباره آن صورت گیرد. عموما سازمان‌هایی که از تمام ظرفیت‌های خود جهت تغییر استفاده نمی‌کنند در تحول دیجیتال شکست می‌خورند. این سازمان‌ها مانند کرم ابریشمی هستند که به جای دگرگیسی و پروانه‌شدن، به فکر سریع‌تر خزیدن بر روی زمین هستند.

منبع: appian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علی : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵۵ ب.ظ

    ممنون