چکیده متن
در سال‌های گذشته زمانی وجود داشت که محیط کسب و کار، محیطی ایستا و ثابت بود. اما امروزه به دلیل افزایش سطح رقابت، محیط‌های کسب و کار نیز در حال تغییر هستند. این تغییر عظیم در سطح محیط‌های کسب و کار، منجر به تغییر در رویکرد سازمان‌ها در برخورد با فرآیندهای کسب و کار و [...]
اشتراک گذاری

مدیریت فرآیندهای کسب و کار یا بازمهندسی فرآیندهای کسب و کار


در سال‌های گذشته زمانی وجود داشت که محیط کسب و کار، محیطی ایستا و ثابت بود. اما امروزه به دلیل افزایش سطح رقابت، محیط‌های کسب و کار نیز در حال تغییر هستند. این تغییر عظیم در سطح محیط‌های کسب و کار، منجر به تغییر در رویکرد سازمان‌ها در برخورد با فرآیندهای کسب و کار و معرفی مفاهیمی مانند مدیریت فرآیندهای کسب و کار، بازمهندسی فرآیندهای کسب و کار و یکپارچه‌سازی برنامه‌های کاربردی سازمانی در ادبیات مدیریت سازمانی شده است.

معمولا تعریف دقیقی از این مفاهیم در ذهن افراد وجود نداشته و بعضا به اشتباه این مفاهیم را به نام دیگری، نام‌گذاری می‌نمایند. در این مقاله به تفاوت‌های موجود بین دو مفهوم “مدیریت فرآیندهای کسب و کار” و “بازمهندسی فرآیندهای کسب و کار” پرداخته شده است. البته شایان ذکر است که دو مفهوم یادشده، مکمل یکدیگر بوده و مقایسه‌ای که در ادامه آورده شده است به معنای برتری یکی بر دیگری نمی‌باشد. البته نباید فراموش کرد که تناسب هر کدام از این دو مفهوم با نیازهای سازمان‌ها مسئله‌ی مهمی است که باید پیش از بکارگیری آن­ها در سازمان‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

اگر بخواهیم در یک جمله‌ تفاوت این دو رویکرد را بیان کنیم باید بگوییم: “مدیریت فرآیندهای کسب و کار راه‌ حلی به مراتب منعطف‌تر از بازمهندسی فرآیندهای کسب و کار می‌باشد.”

جزئیاتی از تفاوت‌های این دو رویکرد در جدول زیر آورده شده است:

تهیه و تنظیم : دکتر مهرداد کرمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *