چکیده متن

روز پنج‌شنبه، مورخ ۲۶ بهمن ماه ۹۶، هشتمین جلسه از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی حوزه مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار به میزبانی دانشکده صنایع دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر کرمانی، ریاست نمایندگی ABPMP در ایران، جلسه را با معرفی سخنرانان و محورهای جلسه آغاز […]

اشتراک گذاری

هشتمین BPM DAY توسط نمایندگی ABPMP برگزار شد


روز پنج‌شنبه، مورخ ۲۶ بهمن ماه ۹۶، هشتمین جلسه از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی حوزه مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار به میزبانی دانشکده صنایع دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای دکتر کرمانی، ریاست نمایندگی ABPMP در ایران، جلسه را با معرفی سخنرانان و محورهای جلسه آغاز کرد. وی هم‌چنین در بخش آغازین از حضار جهت ثبت تجربه در وبسایت انجمن برای ارزیابی و ارائه در جلسات بعدی، دعوت به عمل آورد.

در بخش اول جلسه، دکتر اکبرپور شیرازی، عضو هیئت علمی دانشکده صنایع دانشگاه امیرکبیر، در ارتباط با «مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار در فضای پیچیده» مطالبی را عنوان کرد. معرفی فضای پیچیده و مکانیزم‌های آن، مفاهیم مهندسی مجدد و نظریه P3IE از مباحثی بود که در این بخش ارائه شد.

در بخش دوم جلسه جناب آقای مهندس آقاجان پور، سرپرست واحد BPM دیجی کالا، به نمایندگی از این مجموعه، تجارب دیجی کالا را در زمینه مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار در اختیار شرکت کنندگان جلسه قرار داد. پس از معرفی مجموعه دیجی کالا و هدف انجام پروژه BPM آن، متدولوژی انجام کار ارائه شد. نماینده دیجی کالا بیان کرد که در یکی از مراحل انجام پروژه عارضه یابی سازمانی انجام شده و بر اساس آن فرآیند اولویت دار جهت بهبود انتخاب شده است. در این بخش فرآیند ورود کالا به انبار به عنوان فرآیند اولی شناخته شده که در این جلسه به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تغییرات انجام شده در این فرآیند بیان شد و نتایج آن نیز ارائه گردید. به عنوان مثال به افزایش ظرفیت نرخ ورود کالا به انبار، افزایش رضایت‌مندی تأمین‌کنندگان، کارمندان و مشتریان، روان شدن جریان ورود کالا و تسهیل ارتباط با تأمین ‌کنندگان به عنوان نتایج انجام این پروژه اشاره شد.

در انتهای جلسه بازه زمانی یک ساعته به پرسش و پاسخ میان شرکت کنندگان اختصاص داده شد که نشان از استقبال شرکت کنندگان از تجربه ارائه شده داشت. در میان شرکت کنندگان این جلسه از سازمان‌های مختلفی نظیر هواپیمایی ماهان، بیمه پارسیان، وزارت علوم، هلدینگ عظام، شرکت ملی نفت، پارک علم و فناوری پردیس، پژوهشگاه نیرو، مجموعه سفرهای علی بابا، اداره پژوهش مؤسسه کیش، شرکت سولیکو، شرکت لیوار و مهندسین مشاور خانه سازان نماینده حضور داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. آیسان : ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۲ ق.ظ

    سلام و خسته نباشید.
    واقعاً ممنون از زحمت های شما. خیلی مفید و سودمند بود.