چکیده متن

در بخش علمی این نشست، آقای دکتر کرمانی به معرفی و تشریح دانش فرآیندکاوی خواهند پرداخت. همچنین سرکارخانم دکتر کبریایی به بیان تجربیات حاصل از بهره‌گیری از فرآیندکاوی در بانک ملت می‌پردازند.

اشتراک گذاری

روز یازدهم: تجربه بهره‌‌گیری از فرآیندکاوی در بانک ملت


در بخش علمی این نشست، آقای دکتر کرمانی به معرفی و تشریح دانش فرآیندکاوی خواهند پرداخت. همچنین سرکارخانم دکتر کبریایی به بیان تجربیات حاصل از بهره‌گیری از فرآیندکاوی در بانک ملت می‌پردازند.

دکتر معصومه کبریایی

دکتر معصومه کبریایی دانش‌آموخته رشته ارتباطات است و حدود ۱۸ سال است که در حوزه اعتباری بانک ملت مشغول فعالیت می‌باشد. وی هم‌اکنون ریاست اداره بهبود فرآیندهای اعتباری بانک را عهده‌دار است که تمامی مسئولیت‌های مرتبط با BPM بخش اعتباری را شامل می‌شود. از آخرین اقداماتی که وی در جهت بهبود فرآیندهای اعتباری به انجام رسانده، عبور از BPM سنتی و روی آوردن به فرآیندکاوی است. روحیه ریسک‌پذیر او باعث شده تا برای اولین بار در ایران فرآیندکاوی را به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار دهد. فرآیند اعطای تسهیلات بانک به صورت پایلوت جهت انجام فرآیندکاوی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج حاصل از آن بسیار موردپسند مسئولین بانک واقع شده است. در این پروژه فرآیند اعطای تسهیلات از منظر زمانی بررسی شده و گلوگاه‌ها، دوباره‌کاری‌ها، انحرافات و variantهای مختلف فرآیند نیز شناسایی شده است. در این جلسه او در نظر دارد تجربیات حاصل از بهره‌گیری از فرآینکاوی را ارائه نماید تا گامی در راستای آشنایی دیگر فعالان حوزه BPM با فرآیندکاوی بردارد.

دکتر مهرداد کرمانی

دکتر مهرداد کرمانی دانش آموخته رشته مهندسی صنایع و ریاست نمایندگی ABPMP در ایران است. فعالیت او در انجمن باعث شده تا همواره به دنبال جدیدترین استانداردها و رویکردها جهت مدیریت فرآیندهای سازمان باشد. از آنجایی که در سطح جهان به استفاده از فرآیندکاوی روی آورده‌اند، وی بر آن شده است تا این حوزه دانشی را در ایران ترویج دهد. اولین گام انجام این امر، عقد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت fluxicon است که از اولین و مشهورترین فعالان این حوزه می‌باشد. فرآیندکاوی مرز میان داده‌کاوی و مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار است که با استفاده از داده‌های واقعیِ ثبت‌شده به مدیریت و تحلیل فرآیند‌ها می‌پردازد. در فرآیندکاوی از الگوریتم‌های داده‌کاوی به منظور شناسایی روندها، الگوها و جزئیات براساس اطلاعات رویدادهای ثبت‌شده استفاده می‌شود. همچنین فرآیندکاوی به منظور درک فرآیندها و طراحی ایده‌های بهبود به کار برده می‌شود. فرآیندکاوی به سازمان‌ها برای کشف، پایش و بهبود فرآیندهای خود با استفاده از دانش حاصل شده از نگاره‌های رویداد (Event Log) یاری می‌رساند. برای مشاهده انحراف از روش اجرایی استاندارد و مصوب و شناسایی گلوگاه‌ها، این این امر به بهبود فرآیندها کمک می‌کند.

جهت حضور در این رویداد ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده و پس از ورود به بخش «پنل کاربری» به انتهای صفحه رفته و در بخش رویداد موردنظر، روی دکمه «ثبت‌نام» کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *